6 maja 2022

W czym może pomóc radca prawny?

Z radcami prawnymi w Gdańsku zazwyczaj konsultuje się w celu rozwiązania problemu. Pomagają oni w najtrudniejszych sprawach i doradzają, jak postępować w różnych kwestiach. Radca prawny może również pomóc w prowadzonej przez Ciebie działalności gospodarczej w Gdańsku, pomoże uniknąć błędów, prawidłowo spisywać umowy. Warto jednak pamiętać, że nie wszyscy radcy prawni są sobie równi – wielu z nich ma swoją specjalistyczną dziedzinę, w której udzielą Ci największej pomocy. W jaki sposób mogą Ci pomóc radcy prawni, szczególnie jeśli mieszkasz w mieście Gdańsk. Odpowiemy na to pytanie w tym artykule.

Pomoc prawna bez ingerencji adwokata

Radca prawny Gdańsk mogą pomóc Ci rozwiązać wiele spraw, do których nie chcesz angażować adwokat. Skorzystanie z pomocy radcy prawnego to też często dowiedzenie się, czy konieczne jest szukanie pomocy u prawnika. W wielu przypadkach oprócz radcy prawnego warto skonsultować się z prawnikiem specjalistą.

Radcy prawni w Gdańsku może pomóc w następujących dziedzinach:

– doradztwo podatkowe

– spraw z zakresu prawa pracy (m.in. wypowiedzenie umowy o pracę, w tym outsourcing)

– sprawy cywilne i handlowe.

Radcy prawni w Gdańsku specjalizują się również w konkretnych dziedzinach, takich jak sprawy spadkowe czy postępowanie upadłościowe. Warto pamiętać, że nie wszyscy radcy prawni są jednakowo kompetentni – niektórzy mają określoną dziedzinę, którą zajmują się częściej niż inni. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoja sprawa zostanie potraktowana z należytą uwagą przez specjalistę, który posiada bogate doświadczenie, warto skorzystać z usług tylko tych prawników, których specjalizacja odpowiada Twoim oczekiwaniom. Ponadto, poziom cen dla każdego prawnika różni się znacznie w zależności od ich kwalifikacji i kompetencji według rodzaju zawodu .

Pomoc prawna w przypadku sporu z pracodawcą

Jeśli rozważamy podjęcie kroków prawnych wobec pracodawcy, warto skonsultować się nie tylko z prawnikami, ale także z radcami prawnymi Gdańsk. Prawnik wyda opinię na temat tego, czy należy złożyć pozew, czy też załatwić sprawę polubownie. Często okazuje się, że prowadzenie dalszych negocjacji z byłym szefem lub próba osiągnięcia porozumienia z obopólną korzyścią jest korzystniejsza niż kierowanie sprawy do sądu

W takich przypadkach, gdy nie było umowy o pracę i/lub nie było pisemnego okresu wypowiedzenia (potocznie zwanego „zwolnieniem bez przyczyny”), szanse na sukces mogą być mniejsze niż gdy te warunki były spełnione. Radca prawny Gdańsk może pomóc uchronić Cię przed tym błędem, dostarczając wyczerpujących informacji o tym, jak postępowanie w takiej sytuacji.

Pomoc prawna w razie wypadku przy pracy lub choroby zawodowej

Jeśli doznaliśmy urazu, czy to w drodze do pracy, czy w trakcie pobytu w niej, czy też w drodze powrotnej z Gdańska, warto skonsultować się z radcami prawnymi, a także z adwokatami, aby mogli oni udzielić pomocnych wskazówek co do dalszego postępowania

W tym przypadku również korzystniejsze może okazać się dla nas nie składanie pozwu przeciwko pracodawcy, lecz polubowne załatwienie sprawy. Doradcy prawni są szczególnie przydatne, jeśli chcemy mieć trochę czasu przed podjęciem decyzji o dalszym postępowaniu i potrzebujemy kogoś, kto pomoże nam chronić nasze interesy w oczekiwaniu na postępowanie sądowe. Ponadto, profesjonalna obsługa prawna często zapewnia lepszą ochronę niż ta, którą oferują inne podmioty.