9 sierpnia 2022

Wybieramy klimatyzację – co należy wiedzieć?

klimatyzacja-katowice

Jeszcze do niedawna klimatyzacja uważana była za sprzęt luksusowy, na który pozwolić sobie mogli jedynie najzamożniejsi. Dziś jednak jej cena znacznie spadła i stała się tak samo dostępna, jak telewizory czy też lodówki. Klimatyzacja Katowice — co powinno się wiedzieć?

Dlaczego warto mieć klimatyzację?

Zanim rozpocznie się analizę tego, ile kosztuje klimatyzacja Katowice, Warszawa lub Kraków, trzeba się najpierw zorientować w tym, dlaczego warto mieć taki sprzęt. Co może on przynieść dobrego?
Przede wszystkim najważniejszą zaletą jest w tym wypadku możliwość uzyskania wysokiego komfortu termicznego w mieszkaniu nawet w czasie największego upału. Przełoży się to na kolejne bardzo ważne zalety, czyli np. na lepszy sen w nocy czy też na lepsze samopoczucie w ciągu dnia. Wpływać to będzie na lepsze wyniki w szkole lub w pracy.

Jaki model klimatyzacji wybrać?

Jeśli planuje się zakupienie klimatyzacji, koniecznie trzeba się dowiedzieć, jaki jej model wybrać. Jak się bowiem okazuje, na rynku dostać można wersję stacjonarną lub też przenośną. Czym się te rozwiązania cechują?
Model przenośny to taki, który można swobodnie przestawiać, a nawet wynosić z mieszkania. Siłą rzeczy jest to jednak urządzenie mniej wydajne, a także głośne. Oczywiście jest również wyraźnie tańsze niż model stacjonarny.
Klimatyzator stacjonarny to sprzęt składający się z dwóch części — w mieszkaniu umieszczany jest nadmuch, który połączony jest specjalną instalacją z klimatyzatorem zewnętrznym. Dzięki temu osiąga się znacznie lepszą efektywność pracy, a przede wszystkim znacznie większy komfort. Co więcej, taki klimatyzator jest bardzo cichy. Jakie są wady klimatyzatora stacjonarnego? Rzecz jasna nie da się go po montażu przenieść, więc jeśli ktoś wynajmuje mieszkanie, montaż takiego sprzętu może być kłopotliwy. Jest to również urządzenie droższe w zakupie, lecz także w montażu. Wymagane jest bowiem wykonanie specjalnego połączenia obu jednostek, co wiąże się z niewielkimi pracami.

Klimatyzacja Katowice — jaki jest koszt?

Planując kupienie klimatyzatora, trzeba mieć na taki sprzęt odpowiedni budżet. Ile kosztuje dobry klimatyzator? Wiele tu zależy od konkretnego miasta w Polsce, lecz przyjmując, że zakupu dokonuje się w Katowicach, liczyć się trzeba z wydatkiem na poziomie około 2 tysięcy złotych za model przenośny i nawet około 4 tysięcy za model stacjonarny. Oczywiście wiele tu zależy także od konkretnej marki klimatyzatora, a także jego mocy. Moc klimatyzatora dobierana jest oczywiście pod wielkość mieszkania.